Trotec Isıtıcı İle Şap Nemi Kurutma

Trotec Isıtıcı İle Şap Nemi Kurutma

Trotec ısıtıcı ile şap nemi kurutma işleminin yapılması şapın olması gereken formu bulması için gereklidir.

Trotec cihazı ile şap nem kurutma son derece hızlı ve kolay olmaktadır. Cihazın sahip olduğu özellikler ile şap kurutma işlemi kısa sürede gerçekleştirilmekte ve tam kurutma sağlanabilmektedir.

Trotec ısıtıcıyla şap kurutma hızlı olduğu kadar son derece güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Cihaz şap kurutma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için ara vermeden çalışma özelliğini kullanmaktadır.

Cihaz bu özelliği kullanırken hiçbir şekilde ısınmamakta ve performansından hiçbir şey kaybetmemektedir.

Cihazın motor kısmının ısınmadan saatlerce çalışabilmesi üstün Alman teknolojisinin bir eseridir.

Cihazın sıcak hava üflediği menfezleri ile motor kısmına ayırıcı bir malzeme konularak cihazın ısınması engellenmiş ve yangın riskleri bertaraf edilmiştir.

Trotec cihazı yüksek üfleme gücü ile şap kurutma işlemini kısa sürede gerçekleştirmektedir. Ancak bu işlemlerin yapılması esnasında özellikle dikkat edilmesi gereken ve uygulama hatası yapılmaması gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Bu hususların başında cihazın sahip olduğu üfleme gücünden maksimum seviyede yararlanabileceği bir şekilde alana yerleştirilmesi gelmektedir.

Şap kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus tüm alanın eşit bir şekilde ve aynı sıcaklıkta kurutulması gerekliliğidir.

Eğer kurutma işlemi yapılırken bu husus dikkate alınmaz ise şap atılan alanın üzerine herhangi bir malzemenin uygulanması mümkün olmamakta, uygulanan malzemelerde çok kısa süre içerisinde şekil bozukluklarına uğrayarak deforme olmaktadır.

Eğer alan fazlasıyla geniş bir alan ise burada uygulanması gereken en akılcı yöntem alanı belirli bölümlere ayırmak ve ayrılan bu bölümleri eşit uzaklıkta, eşit sıcaklıkta ve eşit süreler dâhilinde kurutmak olmalıdır.

Bu şekilde kurutulan şap atılmış alanda nemlenme ve rutubetlenme ihtimali kesinlikle kalmamakta ve şap uzun yıllar boyunca kullanılabilecek durumda olmaktadır.

Trotec Isıtıcı ile Şap nemi kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şapın sadece yüzeysel olarak değil en aşağıdan en yukarıya kadar kurutulması gerekliliğidir.

Eğer bu şekilde bir kurutma işlemi yapılmazsa şap atılan alanın yüzeyinde kalan nem zamanla dibe inmekte ve şap atılan alan içten içe nemlenerek ilerleyen dönemlerde sorunların ortaya çıkmasına ve şapın üzerine uygulanan malzemelerden istenilen randımanın alınamamasına sebep olacaktır.

Şapı yüzeysel olarak değil derinlemesine kurutabilmek için kullanılması gereken cihaz trotec şap kurutma cihazı olmalıdır.

Şap atımı sonrası normal kurutma ile bırakıldığında, kurutma işlemi çok zaman almakla beraber diğer bir sonraki işlem gecikmesi yaşanacaktır.

Bu sebepten dolayı mutlaka ama mutlaka kurutma değerlerini tam olarak yakalamak ve bir sonraki iş düzgün olması için kurutma cihazı ile gerçekleştirilmesi gereklidir.

Trotec farklı kapasitelere sahip profesyonel şap kurutma cihazları ile çok büyük alanlarda bile gerekli kurutmayı sağlayabilmekte ve şapın formunu bulmasına yardımcı olmaktadır.

Trotec Isıtıcı İle Şap Nemi Kurutma

5/5 (1)

Lütfen Puanlama Yapın

Post Author: admin

Trotec Isıtıcı İle Şap Nemi Kurutma” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.